Historia

Historia

Wspólnota powstała w 1983r w Chorzowie-Batorym, gdy kilka osób związanych z Katolicką Odnową w Duchu Świętym złożyło na ręce ks. Tadeusza Skrzypczyka zobowiązanie do życia według rad ewangelicznych. Stopniowo dochodziły nowe osoby. W roku 2000 dołączyły także małżeństwa, które odkryły charyzmat życia we Wspólnocie Życia w Maryi – Magnificat. Zawiązała się również Familia Wspólnoty. 

Wielkimi wydarzeniami dla Wspólnoty na przestrzeni tych lat były osobiste spotkania z Ojcem Świętym Janem Pawłem II, którego prosiliśmy o modlitwę i błogosławieństwo dla nas. 

Dnia 20.4.2005r. ks. Arcybiskup Metropolita Damian Zimoń poświęcił Dom Formacyjny św. Józefa w Żorach.

Po oficjalnym zatwierdzeniu Wspólnoty przez ks. Arcybiskupa Damiana Zimonia dn. 8.5.2003r Wspólnota została przyjęta do Katolickiej Federacji Charyzmatycznych Wspólnot Przymierza i Stowarzyszeń dn. 29.10.2005r. Federacja ta jest międzynarodowym stowarzyszeniem wiernych, nawiązującym ścisłą współpracę z Kongregacją Nauki Wiary (w szczególności z Papieską Radą ds. Świeckich), a także z Międzynarodowymi Służbami Odnowy w Duchu Świętym (ICCRS) w Watykanie.

©2018 Magnificat Żory All Rights Reserved. Designed by Megacloudhost

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?